مهاجرت به گرجستان

کشور گرجستان از جمله کشورهایی است که در طی چند سال گذشته بسیار مورد توجه ایرانیان برای مهاجرت قرار گرفته است. هزینه های پایین زندگی، نزدیک بودن و همسایه بودن این کشوراز جمله مزایایی است که بسیار مورد توجه توجه است. برای مهاجرت به گرجستان همچون سایر کشورها روش های مختلفی وجود دارد که میتوان به اقامت از طریق تحصیل، سرمایه گذاری، خرید ملک، کاری ، ازدواج و … اشاره کرد که ما در این مقاله برای شما عزیزان توضیح خواهیم داد.

مهاجرت به گرجستان

 

جغرافیای گرجستان

کشور گرجستان دارای مساحت ۶۹۹۰۰ کیلومتر مربع میباشد و دارای جمعیتی معادل بر ۴۶۶۱۴۰۱ نفر، کشور گرجستان بین دریای خزر و دریای سیاه واقع شده است و پایتخت این کشور شهر تفلیس می باشد و بنابر زیبایی های این کشور و هزینه های پایین زندگی متقاضیان زیادی برای سفر و زندگی دارد. اقتصاد کشور گرجستان برپایه کشاورزی می باشد و بنابر داشتن آب و هوای معتدل و مساعد می باشد. مضاف بر کشاورزی، کشور گرجستان معادن بسیار و صنعت گردشگری نیز دارد.

اقامت دائم گرجستان

اخذ مجوز برای اقامت دائم گرجستان صادر می‌شود که باید به مدت ۵ سال حداقل در گرجستان سکونت داشته باشید. اگر ویزای شما تحصیلی است برای کشور گرجستان به مدت ۵ سال نخواهد بود ، بنابراین شامل اقامت موقت نمیگردد. اگر ویزا درمانی دارید مدت ۵ ساله محاسبه نخواهد شد. این نکته را هم مد نظر داشته باشید که قانون مهاجرت کشور گرجستان همانند سایر کشورها، دارای استثنائات زیادی می‌باشد.

اخذ اقامت گرجستان

هر فرد خارجی که برای مدت ۵ سال در گرجستان حضور داشته باشد، ممکن است برای دریافت تابعیت کشور گرجستان تقاضا دهند. از شخص متقاضی درخواست میشود که در آزمون های زبان و همچنین آزمون تاریخ کشور گرجستان شرکت نمایند.

اگر شخصی با یک تبعه گرجی ازدواج نماید این امکان را دارد که پس از دو سال از ازدواج درخواست دهد و با موافقت مواجه شوند،البته در زمان درخواسن زوج همچنان باید با هم باشند و جدا نشده باشند.

وضعیت کار در گرجستان

کار در کشور گرجستان شرایط خاص خود را دارد، گرجستان کشور ثروتمندی نمیباشد و نباید انتظار زندگی با کیفیت بسیار بالا را در آن داشته باشید. در این کشور کار به وفور یافت نمیشود، .و اگر هم یافت شود شرایط خاص خود را دارد، و مهم ترین نکته ای که باید در نظر داشته باشید تسلط داشتن به زبان گرجی و یا روسی می باشد. اکثر مردم این کشور برای کار رغبت زیادی به نبروس کار، خارجی ندارند و این امر زمانی شدت پیدا کرد که آن فرد متقاضی خارجی باشد و بر زبان گرجی نیز هیچ تسلطی نداشته باشد، بنابراین از جمله شزطهای مهم برای کار در کشور گرجستان تسلط نسبی به این زبان می باشد. باید این نکته را نیز مد نظر داشته باشید که حقوق و دستمزد در این کشور از آن چه که فکر میکنید کمتر است. مردم کشور گرجستان بر عکس مردم کشور ایران به درآمد پایین قانع می باشند و همانند ایرانیان بالایی ندارند. بنابراین ، این نکته را مد نظر داشته باشید که زمان استخدام در کشور گرجستان توقع درآمد بالا را نداشته باشید.

ما در این مقاله اطلاعاتی در خصوص مهاجرت به گرجستان به شما عزیزان بیان کردیم، همچنین برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانید با کارشناسان ما درموسسه حقوقی رادیو وکالت تماس حاصل فرمایید.