خانه / اخبار استانها / تحصیل دکترا در انگلستان

تحصیل دکترا در انگلستان

تحصیل دکترا در انگلستان

تحصیل دکترا در انگلستان در هنگام  مهاجرت به انگلستان ۲۰۱۸ از جمله مهاجرت تحصیلی به انگلستان پس از گرفتن وکیل مهاجرت چگونه می باشد ؟ و راههای اخذ اقامت انگلستان ۲۰۱۸ کدام است ؟  از شرایط تحصیل دکترا در انگلستان آگاهی دارید ؟ قوانین تحصیل در انگلستان و مهاجرت تحصیلی به انگلستان چگونه است ؟و اخذ اقامت دائم انگلستان و اخذ تابعیت انگلستان اطلاعات مفیدی را در اختیار علاقه مندان تحصیل دکترا در انگلستان  قرار خواهد داد .

مقدمه در خصوص تحصیل در مقطع دکترا در انگلستان

در این مقاله به بررسی سیستم اموزشی دکتری در انگلستان وهمچنین جزئیات تحصیل دکترا در انگلستان   به همراه شهریه و بورسیه تحصیلی و مدارک لازم برای پذیرش در مقطع دکترا در انگلستان  پرداخته و شما را از قوانین ویزای دانشجویی آگاه میسازیم. انگلستان با داشتن رتبه نخست در تحصیلات آکادمیک، شرایط فوق العاده ای را برای دانشجویان بالاخص دانشجویان متقاضی تحصیل دکترا در انگلستان فراهم میسازد. دانشگاه های انگلستان در رتبه بندی های جهانی معمولا در رتبه های ۱ تا ۱۰ دنیا قرار دارند.

سیستم آموزشی در تحصیل دکترا در انگلستان

سیستم اموزشی در انگلستان به این صورت است که لیسانس ۳ ساله، فوق لیسانس ۱ ساله و تحصیل دکترا در انگلستان سه ساله میباشد. این یکسال تحصیلات کمتر در مقایسه با سیستم امریکایی، هم در هزینه و هم در زمان بسیار به نفع دانشجویان میباشد.

تحصیل دکترا در انگلستان معمولا بین ۳ تا ۶ سال (فول تایم یا پارت تایم) به طول می انجامد که در برخی رشته ها به دلیل پیچیدگی بیشتر ممکن است بجای ۳سال تا۴ سال به طول انجامد. دوره تحصیل دکترا در انگلستان معمولا کار بر روی یک پروژه تحقیقاتی روی یک موضوع اکادمیک میباشد که تا ماکزیمم ۱۰۰,۰۰۰  کلمه میباشد و تز یا thesis نام دارد. این دوره با انتخاب استاد ناظر یا سوپروایزر بوده و دانشجویان متقاضی  تحصیل دکتری در انگلستان باید روی یک تز یا طرح کار کنند ودر اخر تحصیلات خود از ان طرح در مقابل کمیته ای متشکل از اساتید دانشگاه دفاع نماید و از هر یک از انها نمره ای کسب نماید. در پایان جلسه دفاع، اساتید ممکن است در راستای تز دانشجو، از وی سوالاتی بپرسند که جواب این سوالات نیز در نمره تاثیر گذار است.

مدارک و شرایط اخذ پذیرش برای تحصیل دکترا در انگلستان

هر دانشجویی از هر جای دنیا می تواند برای تحصیل دکترا در انگلستان اقدام نماید به شرط انکه شرایط ورود به این دوره را داشته باشد. از شرایط اولیه، گذراندن دوره undergraduate میباشد. یعنی باید دوره لیسانس و فوق لیسانس را با نمرات خوبی گذرانده باشید. شرط دوم برای تحصیل دکترا در انگلستان نیز سطح زبان دانشجو میباشد که معمولا برای این مقطع سطح زبان C1 یا ایلتس ۷ مورد نظر است. معمولا سال اول تحصیل دکتری در انگلستان جهت ارزیابی دانشجویان بوده تا بتوانند در سالهای بعدی بنمانند و خود را برای تز اماده نمایند. وشرط سوم ارائه یک پروپوزال یا طرح تحقیقاتی است.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *